Events from Wystawy category

Moje ulubione miejsce / 17 stycznia

poniedziałek, 10 styczeń 2022 - niedziela, 06 luty 2022

W 2021 roku miasta partnerskie Lublin i Münster obchodziły 30-lecie ożywionej i zróżnicowanej współpracy. Z tej okazji Towarzystwo Wspierania Partnerstwa Miast Münster-Lublin razem z Miastem Lublin poprosiło osoby zaangażowane we współpracę o zaprezentowanie ich ulubionych miejsc w Münster i w Lublinie.

W ten sposób Towarzystwo chce przedstawić Państwu w ramach tej wystawy zarówno oba miasta jak i wspierających partnerstwo obywateli.

Wystawa w Galerii OKNA MBP trwać będzie od 17 stycznia do 6 lutego 2022 r.

Wystawa plakatów Adama Kiliana / do 31 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 - niedziela, 30 styczeń 2022

Filia nr 30 MBP zaprasza na wystawę plakatów Adama Kiliana do Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Wystawa czynna od 6 grudnia 2021  do 31 stycznia 2022 roku, w godzinach pracy biblioteki.

Krystyna Staś. Krajobrazy / do 31 stycznia

Krystyna Staś

Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Klubu Plastyka 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.
Maluje od 2000 roku, jest samoukiem, inspiruje ją przyroda. Maluje głównie kwiaty i morze, od niedawna krajobrazy. Ulubione techniki to suchy pastel i akryl. Bierze udział w wystawach zbiorowych w Galerii TPSP.

Lawendowy Raj / do 31 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Wystawa "Lawendowy Raj" to prezentacja zdjęć Karoliny Czyż, która zajmuje się fotografią artystyczną. Inspiracją do wystawy były najpiękniejsze pola lawendy na Lubelszczyźnie czyli "Lawendowe Wzgórze" w Kiełczewicach Dolnych. Prezentowane zdjęcia dopełniają opisy i informacje na temat rodzajów, uprawy i pielęgnacji lawendy.

Zima w Karkonoszach / do 31 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Bioteka zaprasza na wystawę fotografii Stanisława Kusiaka.

Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2022.

Mój ukochany Bałtyk / do 28 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 - piątek, 28 styczeń 2022

Filia nr 24 MBP zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Staś pt. "Mój ukochany Bałtyk".

Ekspozycja czynna w godzinach pracy biblioteki do 28 stycznia 2022 roku.

Kapliczki Lublina i okolic / do 31 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Filia nr 12 MBP zaprasza na wystawę Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy pt. "Kapliczki Lublina i okolic". Prace prezentowane na wystawie powstały w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin: Kapliczki Lublina i okolic. Obrazy zostały wykonane w technice parabatikowej. Batik to staroindonezyjski sposób barwienia tkanin lub malowania przy pomocy ciekłego wosku, którym po wyschnięciu pokrywa się gotowe fragmenty płótna.

Fotografia reklamowa / do 31 stycznia

piątek, 21 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Zapraszamy na wystawę profesjonalnych zdjęć reklamowych wykonanych przez Macieja Wijatkowskiego i Pawła Ochnio. Premiera wystawy miała miejsce w Galerii Pomost DDK SM „Czechów” w 2021 roku.

Ekspozycja czynna do 31 stycznia 2022 w godzinach otwarcia biblioteki.

Grzegorz Pawlak "Kilka metrów od Lublina" / wernisaż 4 lutego

piątek, 04 luty 2022 05:00 pm

Projekt „KILKA METRÓW OD LUBLINA” powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin zakłada typologiczną serię fotografii przedstawiających drogi wjazdowe do Lublina. Drogi wjazdowe, obwodnice, te główne, boczne, polne to miejsca, które przykuwają uwagę na krótką chwilę, ekscytują, że jest się już u celu i równie szybko się o nich zapomina. Zachowanie to dotyczy obywateli miasta powracających do domu jak i turystów, którzy dotarli do celu podróży. Pomimo, że każdemu towarzyszy inne uczucie podczas przekraczania granic miasta jednakowo jest ono krótkie i ulotne. Jeszcze szybciej się o nim zapomina niż nadeszło. Każda z dróg prowadząca do miasta nie jest niczym szczególnym, nie każda jest opatrzona tablicą informacyjną, nie na każdej wjeżdżający jest witany pięknym napisem.