Events from Spotkania category

Dokumentacja szkolna w badaniach... / 19 lipca [ZMIANA]

poniedziałek, 01 lipiec 2024 - piątek, 19 lipiec 2024 04:00 pm

Lublin Spotkania

Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne i Filia nr 21 MBP zapraszają na spotkanie poświęcone "Dokumentacji szkolnej w badaniach genealogicznych i biograficznych. prelekcję przygotował Piotr Glądała.

Z powodu wysokich temperatur spotkanie zostało przełożone.

Nowy termin:

19 lipca 2024, godz. 16.00 - Rynek 11

Fantastyczny Lublin / 12 lipca

poniedziałek, 01 lipiec 2024 - piątek, 30 sierpień 2024

Lublin Spotkania

Filia nr 32 Oddział: Biblioteka Obcojęzyczna zaprasza wszystkich miłośników fantastyki do udziału w projekcie "Fantastyczny Lublin".
To inicjatywa mająca na celu integrację międzypokoleniową poprzez wspólne zainteresowanie fantastyką w literaturze, kinematografii i grach. Chcemy zachęcić mieszkańców Lublina w różnym wieku do wspólnego spędzania czasu poprzez sesje RPG, warsztaty i panele dyskusyjne, które umożliwią wymianę doświadczeń oraz poszerzą wiedzę o kulturze związaną z fantastyką.

Zapraszamy do Biblio - biblioteki multimedialnej, ul. Szaserów 13

Dyskusyjny Klub Książki: Małgorzata Lebda / 22 lipca

środa, 03 lipiec 2024 - poniedziałek, 22 lipiec 2024

Lublin Spotkania

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 2 (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie 22 lipca (poniedziałek) 2024 roku o godzinie 11.00. Książka na lipiec to "Łakome" Małgorzaty Lebdy, która znalazła się na liście tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024.

Lublin. Zawodowcy / do 24 lipca

czwartek, 04 lipiec 2024 - czwartek, 29 sierpień 2024

Lublin Spotkania

Bioteka (Filia nr 6, Al. Racławickie 22), Biblio (Filia nr 32, ul. Szaserów 13-15) oraz Biblioteka na Poziomie (Filia nr 40, ul. Sławin 20) zapraszają do udziału w spotkaniach w ramach projektu "Lublin. Zawodowcy" - nowej pilotażowej akcji społecznej Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin zainicjowanego w ramach lubelskiego Programu "Rodzina Trzy Plus". Podczas cyklu międzypokoleniowych spotkań dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców Lublina uczestnicy poznają najważniejsze przedsiębiorstwa i instytucje w swoim najbliższym otoczeniu oraz związane z nimi zawody.

Udział w projekcie możliwy po uprzedniej rejestracji online poprzez formularz dostępny na stronie www.trzyplus.lublin.eu. Zapisy na pierwszy tydzień spotkań ruszą w czwartek 20 czerwca, o godz. 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze pilotażowe spotkania rozpoczną się 25 czerwca. Pierwsza edycja projektu potrwa do 29 sierpnia.

Pieniądze bez tabu w bibliotece! / 12 czerwca

czwartek, 01 sierpień 2024 - wtorek, 03 wrzesień 2024

Lublin Spotkania

Z przyjemnością informujemy, że projekt „Pieniądze bez tabu” zgłoszony do programu „Kierunek Sukces” - II Edycja uzyskał dotację Fundacji Empiria i Wiedza.
Projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowania oraz zdobycie przez młodzież wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie edukacji finansowej i ekonomicznej. Ma też za zadanie propagować właściwe zachowania konsumenckie, upowszechniać ideę oszczędzania oraz wspierać działania zapobiegające wykluczeniu ekonomicznemu wśród ludzi młodych.