Events from Inne category

Promowane wydarzenia

Festiwal Sztuki nad Rzeką ... / 30 października

piątek, 18 październik 2024 - środa, 30 październik 2024 07:00 pm

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Aleksandry Skrabek „Festiwal Sztuki nad Rzeką jako przykład ekologicznych działań artystycznych w przestrzeni miasta” w ramach XVI edycji otwartych wykładów z historii sztuki "Sztuka i natura. Od mitu arkadyjskiego do ekologii głębokiej".

30 października, godz. 17.30 - Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12

NASZA MAŁA BIBLIOTEKA 4. czwarta edycja projektu

sobota, 19 październik 2024 - poniedziałek, 30 grudzień 2024

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przystąpiła do czwartej edycji projektu "Nasza Mała Biblioteka". Jest to autorski międzynarodowy projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6 - 9 lat. Opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, animatorami a także z rodzicami. Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie dzieci czytaniem książek. W ramach projektu przewidziane są :
- zajęcia z dziećmi inspirowane wybranymi książkami,
- konkursy,
- zabawy literackie.

(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych / wrzesień - listopad

niedziela, 20 październik 2024 - wtorek, 26 listopad 2024

Z przyjemnością informujemy, że projekt „(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych” zgłoszony do programu Partnerstwo dla książki uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Projekt łączy cykl ośmiu szkoleń skierowanych do bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie i bibliotekarzy z powiatu lubelskiego. Zrealizowany zostanie w Filii nr 32 - Biblio (ul. Szaserów 13-15).