ul. Żelazowej Woli 7

DOJAZD

Przystanek: Żywnego 01
Kursujące autobusy: 011, 023, 029, 042, 044, 047, 074

Wysiadając z autobusu kierujemy się na prawo. Na najbliższym przejściu dla pieszych, prowadzącym przez ulicę Elsnera, przechodzimy na druga stronę. Kierujemy się w lewo i skręcamy w prawo w ulicę Żywnego. Idziemy w prawo w ulicę Żelazowej Woli, która skręca w prawą stronę. Nadal się nią kierujemy. W bloku o numerze 7 znajduje się Filia nr 12.

Przystanek: Żywnego 02
Kursujące autobusy: 011, 023, 029, 042, 044, 047, 074

Wysiadając z autobusu kierujemy się na prawo do ulicy Żywnego. Idziemy w prawo w ulicę Żelazowej Woli, która skręca w prawą stronę. Nadal się nią kierujemy. W bloku o numerze 7 znajduje się Filia nr 12.

Biblioteka nie posiada postojowych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przy okolicznych blokach znajdują się miejsca parkingowe nie wchodzące w skład strefy płatnego parkowania.

WEJŚCIE
Do bloku, w którym znajduje się biblioteka prowadzą szerokie na 105 cm drzwi otwierane na zewnątrz.

1

Po wejściu do budynku, znajdują się kolejne drzwi o szerokości 90 cm.

2

OFERTA

Filia nr 12 MBP składa się z dwóch pomieszczeń dostępnych dla czytelników. W pierwszym z nich, wypożyczalni znajduje się stanowisko bibliotekarza o wysokości 73 cm.

6

Do pomieszczenia prowadzą drzwi o szerokości 132 cm.

3

Rozstaw między regałami z książkami wynosi 95 cm.

4

Kolejnym pomieszczeniem jest czytelnia, do której prowadzą szerokie na 111 cm drzwi.

5

Biblioteka nie posiada toalety dostosowanej do osób z niepełnosprawnością ruchową.

W wypożyczalni znajdują się audiobooki, których filia oferuje 829. Pracownicy w razie potrzeby pomogą je wybrać. Dostępność konkretnych tytułów można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 741 52 73 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

Biblioteka zaprasza osoby poruszające się z psami przewodnikami.

EWAKUACJA

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.