Events on środa, 19 styczeń 2022

Promowane wydarzenia

O niszczeniu pomników historii / 26 stycznia

niedziela, 16 styczeń 2022 - środa, 26 styczeń 2022 07:00 pm

Wykład Jacka Jaźwierskiego "O niszczeniu pomników historii", w ramach XIII edycji otwartych wykładów z historii sztuki Dzieło sztuki jako zwierciadło historii organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS.

Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12, godz. 17.30

(Nie)zapomniane miejsca. Kazimierz Kraczoń / 26 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 04:30 pm - środa, 26 styczeń 2022 05:00 pm

Filia nr 39 zaprasza na finisaż wystawy Kazimierza Kraczonia. Na spotkaniu arysta opowie o technikach malarskich oraz zaprezentuje, jak powstaje akwarela.

Zapraszamy 26 stycznia na godz. 16.30

Iryna Syzonenko - Słowo i obraz / wernisaż 26 stycznia

środa, 19 styczeń 2022 03:00 pm - środa, 26 styczeń 2022 04:00 pm

Iryna Syzonenko jest historykiem sztuki i artystką. Ukończyła Narodową Akademię Sztuki i Architektury w Kijowie i jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Od 2018 roku mieszka na stałe w Polsce, rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Grzegorz Pawlak "Kilka metrów od Lublina" / wernisaż 4 lutego

środa, 19 styczeń 2022 05:00 pm

Projekt „KILKA METRÓW OD LUBLINA” powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin zakłada typologiczną serię fotografii przedstawiających drogi wjazdowe do Lublina. Drogi wjazdowe, obwodnice, te główne, boczne, polne to miejsca, które przykuwają uwagę na krótką chwilę, ekscytują, że jest się już u celu i równie szybko się o nich zapomina. Zachowanie to dotyczy obywateli miasta powracających do domu jak i turystów, którzy dotarli do celu podróży. Pomimo, że każdemu towarzyszy inne uczucie podczas przekraczania granic miasta jednakowo jest ono krótkie i ulotne. Jeszcze szybciej się o nim zapomina niż nadeszło. Każda z dróg prowadząca do miasta nie jest niczym szczególnym, nie każda jest opatrzona tablicą informacyjną, nie na każdej wjeżdżający jest witany pięknym napisem.