Iryna Syzonenko - Słowo i obraz / wernisaż 26 stycznia

Filia nr 32 (BIBLIO)
ul. Szaserów 13-15

bezpłatne

Iryna Syzonenko jest historykiem sztuki i artystką. Ukończyła Narodową Akademię Sztuki i Architektury w Kijowie i jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Od 2018 roku mieszka na stałe w Polsce, rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Zajmuje się grafiką i fotografią. Poszukuje plastycznych związków pomiędzy słowem a obrazem artystycznym. Ma za sobą 23 wystawy indywidualne (Polska, Ukraina, Zjednoczone Emiraty Arabskie) i 16 wystaw zbiorowych (Polska, Ukraina USA). Jest autorką 23 publikacji naukowych wydanych w Kanadzie i na Ukrainie. Uczestniczyła jako autorka w międzynarodowych forach ekonomicznych, Kongresach Inicjatyw Europy Wschodniej
i forach Europa-Ukraina.
Na wystawie "Słowa i Obrazy" przedstawiono jedynie cześć dorobku artystycznego - 23 obrazy graficzne. Wśród nich dwa projekty „Kardiogram Brunona Szulca” i „Widzenie Duomo di St.Maria”.

Wystawa czynna do 26 lutego.