Cotygodniowe wydarzenia 26 lipiec - 1 sierpień, 2021

poniedziałek, 26 lipiec

Piosenka Norwida

piątek, 02 lipiec 2021 - wtorek, 27 lipiec 2021

Wystawa „Piosenka Norwida” rzuca światło na dzieło Cypriana Kamila Norwida w kontekście odbioru Poety przez krytykę. Ostatni wielki romantyk nieczęsto zbierał pochwały. Nie rozumiano Jego poezji, nie była ona akceptowana. Mówiono o Nim, że to „ciemny” poeta – pewnie z uwagi na ironiczny, czasem gorzki wydźwięk dzieł Norwida. Publikował rzadko.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrzowie w naszych filiach.

piątek, 09 lipiec 2021 - czwartek, 30 wrzesień 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej. Spis odbywa się przez Internet i trwa do 30 września.

Lublin Spotkania

14 czerwca ruszają zapisy na akcję "Lato w Mieście 2021". Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, również przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji na zbliżające się wakacje. Na niektóre zajęcia wymagane są zapisy.

Poniżej pełna oferta, łącznie z zasadami uczestnictwa i terminami zajęć, warsztatów oraz wszelkie pozostałe informacje organizacyjne.

Spotkanie autorskie z Sylwią Chwedorczuk

poniedziałek, 26 lipiec 2021 11:00 am

Spotkania

Miejska Biblioteka Publiczna i Fundacja tu obok zapraszają na spotkanie autorskiez Sylwią Chwedorczuk, autorką książki „Kowalska. Ta od Dąbrowskiej.”

Spotkanie online bez udziału publiczności.

wtorek, 27 lipiec

Piosenka Norwida

piątek, 02 lipiec 2021 - wtorek, 27 lipiec 2021

Galeria OKNA MBP zaprasza na wystawę" Fantastyczny Pan Lem".

Wystawa powstała z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, pisarza, filozofa, futurologa oraz krytyka. Lem był jednym z pierwszych twórców literatury science fiction, tak dziś lubianej i często czytanej.

środa, 28 lipiec

środa, 28 lipiec 2021 - piątek, 30 lipiec 2021

"Opowieści z babcinego podwórka. Językowy spacer wśród roślin i zwierząt w polszczyźnie", to wystawa edukacyjna popularyzująca wiedzę na temat pochodzenia nazw roślin i zwierząt w języku polskim zrealizowana w formie plansz zawierających ilustracje oraz teksty, układające się w językowy spacer po wiejskich polach, po łące i po sadzie, na podwórko, nad rzeczkę i do ogródka.

czwartek, 29 lipiec

piątek, 30 lipiec