Cotygodniowe wydarzenia 19-25 lipiec 2021

poniedziałek, 19 lipiec

piątek, 02 lipiec 2021 - wtorek, 27 lipiec 2021

Wystawa „Piosenka Norwida” rzuca światło na dzieło Cypriana Kamila Norwida w kontekście odbioru Poety przez krytykę. Ostatni wielki romantyk nieczęsto zbierał pochwały. Nie rozumiano Jego poezji, nie była ona akceptowana. Mówiono o Nim, że to „ciemny” poeta – pewnie z uwagi na ironiczny, czasem gorzki wydźwięk dzieł Norwida. Publikował rzadko.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrzowie w naszych filiach.

piątek, 09 lipiec 2021 - czwartek, 30 wrzesień 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej. Spis odbywa się przez Internet i trwa do 30 września.

Lublin Spotkania

14 czerwca ruszają zapisy na akcję "Lato w Mieście 2021". Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, również przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji na zbliżające się wakacje. Na niektóre zajęcia wymagane są zapisy.

Poniżej pełna oferta, łącznie z zasadami uczestnictwa i terminami zajęć, warsztatów oraz wszelkie pozostałe informacje organizacyjne.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 - czwartek, 22 lipiec 2021

W ramach 12. Lublin Jazz Festiwalu, Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Peowiaków 12, zaprasza na wystawę „Jazz Tyrmanda” przygotowaną przez Justynę Polakowską z okazji 100. rocznicy urodzin (2020) pisarza.

wtorek, 20 lipiec

środa, 21 lipiec