Spotkanie autorskie z Sylwią Chwedorczuk

Data:

poniedziałek, 26 lipiec 2021 11:00 am

Adres:

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

bezpłatnie online

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna i Fundacja tu obok zapraszają na spotkanie autorskiez Sylwią Chwedorczuk, autorką książki „Kowalska. Ta od Dąbrowskiej.”

Spotkanie online bez udziału publiczności.

Transmisja rozmowy będzie dostępna na bieżąco na stronieFacebook Fundacji tu obok oraz najnowszej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie - Bioteki.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy przez Jolantę Gromadę.

Z autorką Sylwią Chwedorczuk będzie rozmawiać Magdalena Łuczyn.

Sylwia Chwedorczuk dotarła do ogromnego zbioru listów pomiędzy Marią Dąbrowską i Anną Kowalską. Obie pisarki połączyła wyjątkowa fascynacja, która trwała aż do śmierci Dąbrowskiej.
Obie przetrwały trudny czas wojny, jednocześnie nie przestając do siebie pisać. Książka Sylwii Chwedorczuk to także zapis losów Polski i polskiej inteligencji. Dramatyczna ucieczka ze Lwowa, poszukiwanie pracy i budowanie nowego życia po wojnie przeplatane burzliwym i głębokim uczuciem jakie łączyło pisarki jest ciekawym zapisem czasów.

O autorce: Sylwia Chwedorczuk – badaczka literatury, edytorka i pasjonatka listów Anny Kowalskiej i Marii Dąbrowskiej. Pracę doktorską obroniła w Instytucie Badań Literackich PAN. Publikowała w „Twórczości” i w „Dialogu”. Uwielbia podróże i rozmowy istotne. Mieszka w Warszawie.

 

Dodatkowo 26 lipca 2021 (poniedziałek), Autorka będzie w BIOTECE, Al. Racławickie 22 od 15.30 do 16.30.

Będzie możliwość rozmowy z pisarką oraz uzyskanie autografu.


Mapa