Festiwal Sztuki nad Rzeką ... / 30 października

Filia nr 2 MBP w Lublinie
ul. Peowiaków 12

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Nauk o Kulturze UMCS oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Aleksandry Skrabek „Festiwal Sztuki nad Rzeką jako przykład ekologicznych działań artystycznych w przestrzeni miasta” w ramach XVI edycji otwartych wykładów z historii sztuki "Sztuka i natura. Od mitu arkadyjskiego do ekologii głębokiej".

30 października /środa / godz. 17.30 - Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12

Od czerwca do października w Lublinie wzdłuż rzeki Bystrzycy prezentowane są instalacje artystyczne. Do ich realizacji zostali zaproszeni artyści posługujący się różnorodnymi mediami i technikami artystycznymi. Prace wchodzą w dialog z otaczającą przestrzenią i stanowią komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych. Poruszają są przykładem w jaki sposób zachodzi współistnienia człowieka i przyrody w przestrzeni miejskiej, koegzystencji tych dwóch sił i ich wzajemnych wpływów.