Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

ul. Peowiaków 12

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Program XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest dostępny na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl

Działania na stronach facebookowych filii Miejskiej Biblioteki Publicznej:

Filia nr 8

Posty z polecanymi książkami o zwierzętach.

Filia nr 11

czwartek (4.06), godz. 10.00 - warsztaty plastyczne do wiersza Jana Brzechwy "Żaba".

Filia nr 21

poniedziałek (1.06) - zapowiedź akcji “Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 2020“ i życzenia dla dzieci w dniu ich święta,

worek (2.06) - “Bajkowe koty - czy je znasz?” - quiz wiedzy,

środa (3.06) - treści udostępnione z oficjalnej strony akcji oraz gra planszowa online “Uratuj żubra Zyzia”,

czwartek (4.06) - prezentacja multimedialna książek o misiach,

piątek (5.06) - “W świecie owadów”,

Filia nr 29
codziennie zamieszczany post z polecanymi książkami o danym zwierzęciu.

Filia nr 34
zaprasza do udziału w akcji i przesłania do 7 czerwca zdjęcia przeczytanej książki o zwierzętach wraz ze swoim pupilem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najciekawsze prace zaprezentujemy na naszej stronie.

Filia nr 35

w poniedziałek (1.06), wtorek (2.06) i czwartek (4.06) - posty z prezentacją książek i propozycjami zabaw plastycznych do prezentowanych tytułów.

Filia nr 37
wtorek (2.06) - tutorial plastyczny - kotek z plasteliny, łamigłówki, zgadywanki i zagadki literackie,

środa (3.06) - łamigłówki, zgadywanki i zagadki literackie, krzyżówka literacka,

czwartek (4.06) - tutorial plastyczny - niedźwiadek z plasteliny, łamigłówki, zgadywanki i zagadki literackie,

piątek (5.06) - czytanie online fragmentu książki pt. „Historie do schrupania przed pójściem do spania”, łamigłówki, zgadywanki i zagadki literackie.

Filia nr 40
prezentacja wystawy "Jasnowidze".