Transparency

W ramach VI Ogólnpolskiej Nocy Bibliotek  prezentujemy wystawę Hanny Popruhy.

LUBLIN – miasto Czechowicza

Wystawa fotograficzna, która przedstawia czarno-białe zdjęcia naszego miasta wykonane w latach 30. XX wieku przez Józefa Czechowicza w porównaniu z barwnymi zdjęciami współczesnymi przygotowanymi przez Annę Asyngier-Kozieł. Zdjęcia Józefa Czechowicza, zamieszczone na wystawie wykonane zostały z negatywów będących własnością Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Wystawa została zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Wystawa "Powstanie Warszawskie"

Jest takie miasto, które raz w roku zatrzymuje się na minutę. W ten sposób Warszawiacy czczą pamięć Powstańców Warszawskich, którzy 1 sierpnia 1944 roku wystąpili zbrojnie przeciwko okupacji niemieckiej.

Rok Świętego Jana Pawła II

"Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Świętego Jana Pawła II. Włączając się w obchody stulecia urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, Filia 34 wystawą przypomina Jego drogę.

Sacrum

W Filii nr 34 gości wystawa fotografii „Sacrum” przygotowana przez Pracownię Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie pod kierunkiem nauczyciela Anny Asyngier-Kozieł. Tematem eksponowanych zdjęć jest sacrum w szerokim tego słowa znaczeniu. Autorzy prac fotograficznych – dzieci i młodzież w wieku 10–22 lata – prezentują różne obiekty sakralne.