Książka pełna niespodzianek

Podczas ferii dzieci odwiedzające Filię 34 mogły wypożyczyć książkę z niespodzianką. Wśród wybranych książek były bajki, baśnie, opowiadania, książki detektywistyczne, pozycje z literatury popularno-naukowej dla dzieci oraz książki pełne przygód i humoru.

Wystawa "Lublin - miasto Czechowicza"

Jest to już druga odsłona wystawy LUBLIN – miasto Czechowicza. Przedstawia czarno-białe zdjęcia miasta wykonane w latach 30. XX wieku przez Józefa Czechowicza.

Transparency

W ramach VI Ogólnpolskiej Nocy Bibliotek  prezentujemy wystawę Hanny Popruhy.

20201102 F34 nagrobki

Jacek Zaim jest artystą fotografem związany z lubelskim środowiskiem fotograficznym. Fotografował od początku lat 70.XX wieku. W roku 2019 zakończył działalność fotograficzną.

LUBLIN – miasto Czechowicza

Wystawa fotograficzna, która przedstawia czarno-białe zdjęcia naszego miasta wykonane w latach 30. XX wieku przez Józefa Czechowicza w porównaniu z barwnymi zdjęciami współczesnymi przygotowanymi przez Annę Asyngier-Kozieł. Zdjęcia Józefa Czechowicza, zamieszczone na wystawie wykonane zostały z negatywów będących własnością Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Wystawa została zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.