20200224 GO Kosminski

W piątkowe popołudnie w Galerii OKNA MBP miał miejsce wernisaż malarstwa Jacka Kośmińskiego "Intuicja w obrazie". Artysta pochodzi z Kazimierza Dolnego nad Wisłą, jest jednym z ostatnich uczniów Jerzego Gnatowskiego, nazywanego "księciem pejzażu". Kośmiński jest znany z tego, że maluje głównie w plenerze, kontynuując dawne tradycje malarzy kazimierskich i grup artystycznych na trwałe związanych z tym miasteczkiem.

Nastrój jego obrazów podkreśla doskonale uchwycony światłocień i struktura pejzażu. Artysta ma na koncie ponad 25 wystaw indywidualnych, brał udział w licznych plenerach artystycznych i wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach krajowych i zagranicznych. Wystawę "Intuicja w obrazie" można oglądać w Galerii OKNA do 12 marca 2020 r.
Rozmawiające kobiety
Osoby oglądające wystawę