image 001

Mijamy je na swojej drodze czasem kilka razy dziennie, często ich nie zauważając - tak wkomponowały się w nasz krajobraz. Czasem w biegu zrobimy znak krzyża, a czasem przystaniemy na chwilę, aby zachwycić się ich pięknem - nasze przydrożne kapliczki były tematem spotkania z Panem Andrzejem Miturą, które odbyło się 8 października w Filii nr 16.

Pan Andrzej Mitura - pasjonat podróży i fotografii - postanowił zgłębić i udokumentować historię lubelskich kapliczek. Autor w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiadał o ich lokalizacji, historii powstania i znaczeniu dla społeczności. Zgromadzona publiczność bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu zadając dużo pytań i dzieląc się spostrzeżeniami.
Pan Andrzej Mitura swoją opowieść wzbogacił prezentacją multimedialną, prywatnymi albumami oraz wystawą zatytułowaną „Kapliczki i figury starego Lublina”, którą można oglądać do końca października.
Elżbieta Kopciewicz
fot. Magdalena Woźniak

Kobieta w czapce i mężczyzna trzymający różę
Mężczyzna rozmawiający z dwiema kobietami