21 oraz 28 stycznia w Filii nr 25 odbyły się dwa kolejne spotkania z Panią Zofią Wiercińską. Tym razem zaprezentowała swoją relację z podróży do Boliwii.
Na trasie z Chile do Boliwii wiodącej przez pustynię Atakamę można zobaczyć wiele wspaniałych i zachwycających widoków takich jak wysokogórskie jeziora: Laguna Verde, Laguna Blanca oraz Laguna Colorada, która słynie z intensywnej, czerwonej barw wód oraz zamieszkiwanych tam różowych flamingów.

W Peru występuje także największe na świecie solnisko – Salar de Uyumi. Jest to ogromna pustynia solna o obszarze 10 000 km², która pokrywając się cienką warstwą wody w porze deszczowej, w połączeniu z błękitnym niebem daje efekt lustrzanego odbicia nieba. Na terenie Salar de Uyuni znajduje się również kopalnia soli, z której wydobywa się rocznie ok. 20 tysięcy ton soli, co stanowi 50 do 70% światowych zasobów tego surowca.
W La Paz, które uważane jest za stolicę Boliwii, mieszczą się takie obiekty jak: Katedra Matki Bożej Pokoju, Muzeum Instrumentów Muzycznych, na których chętni mogą spróbować zagrać, galeria obrazów Roberto Mamani Mamani oraz platforma widokowa na wzgórzu Killi Killi, z której rozpościera się widok na panoramę miasta.
W Boliwii znajduje się także Tiwanaku – największy ośrodek kultury indiańskiej powstały w VI wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

pierwszy slajd prezentacji o Boliwii
seniorzy na krzesłach słuchają wykładu
prowadząca siedzi przed komputerem
dwa slajdy prezentacji o Boliwii