20201102 F34 nagrobki

Jacek Zaim jest artystą fotografem związany z lubelskim środowiskiem fotograficznym. Fotografował od początku lat 70.XX wieku. W roku 2019 zakończył działalność fotograficzną.

Od połowy lat 70 specjalizował się w tworzeniu prezentacji multimedialnych, także wydawanych na płytach DVD, CD. Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP uhonorowała go tytułem Audio Visual Artiste FIAP (AV-AFIAP). Sześciokrotnie nagrodzony tytułem: The Best Author Salon FIAP - Najlepszy Autor Salonu Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP 233/2013, FIAP 270/2015, FIAP 453/2016, FIAP 493/2017, FIAP 053/2019, FIAP 340/2019). Miejsce szczególne w jego twórczości zajmowała fotografia dokumentacyjna oraz fotografia portretowa. Był autorem i współautorem ponad 150 wystaw fotograficznych, indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Audiowizualnych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP, zdobył ponad 140 nagród, wyróżnień, medali i dyplomów, listów gratulacyjnych.

Zdjęcie na górze: krzyż z Chrystusem, zdjęcie na dole: napis z mchu
Nagrobki z zcmentarza wielowyznaniowego w Lublinie przy ul. Lipowej
Zdjęcie na górze: krzyż z Chrystusem, zdjęcie na dole: napis z mchu "ZASNĘŁA".
Zdjęcie na górze: kamienny krzyż z przewieszonym różańcem, zdjęcie na dole: figura Chrystusa z żelaza, przed nią biała tabliczka z czarnymi napisami.
Nagrobki z cmentarza wielowyznaniowego w Lublinie
Zdjęcie na górze: kamienny krzyż, w tle cerkiew, zdjęcie na dole: zniszczone kamienne nagrobki.
Nagrobki z cmentarza wielowyznaniowego w Nowym Bruśnie
Zdjęcie na górze: rząd kamiennych macew, zdjęcie na dole: zniszczone kamienne macewy.
Nagrobki z cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Zdjęcie na górze: fragment kamiennego nagrobka, z symbolem gwiazdy i półksiężyca, zdjęcie na dole: porośnięty mchem nagrobek muzułmański.
Nagrobki z cmentarzy muzułmańskich w Kruszynianach i Zastawku
Zdjęcie na górze: zniszczony kamienny nagrobek muzułmański, zdjęcie na dole: nagrobek muzułmański z symbolem półksiężyca.
Nagrobki z cmentarzy muzułmańskich w Bohonikach i Studziankach
Zdjęcie na górze: stos drewnianych krzyży. Zdjęcie na dole: porośnięty mchem i pokryty liśćmi nagrobek.
Zdjęcia krzyży z Garbarki. Nagrobek z cmentarza wielokulturowego w Lublinie.
Zdjęcie na górze: kamienne macewy z wrośniętym w nie drzewem, zdjęcie na dole: rzędy kamiennych macew.
Groby z cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Zdjęcie na górze: żelazny krzyż, przez którego środek widać cerkiew, zdjęcie na dole: kamienne krzyże
Cerkiew w Korczminach i nagrobek z cmentarza grekokatolickiego w Starych Bursach
Zdjęcie na górze: kamienny nagrobek przykryty liśćmi, zdjęcie na dole: las drewnianych krzyży
Nagrobek z cmentarza wielowyznaniowego w Lublinie. Zdjęcie krzyży z Grabarki.
Zdjęcie na górze: porośnięty mchem kamienny krzyż z wizerunkiem Chrystusa, zdjęcie na dole: porośnięte mchem kamienne krzyże.
Groby grekokatolickie z cmentarza w Starym Bruśnie
Zdjęcie na górze: fragment kamiennego krzyża otoczonego przez konwalie, zdjęcie na dole: stos starych drewnianych elementów.
Nagrobki z cmentarza grekokatolickiego w Teniatystce
Zdjęcie na górze: kamienny krzyż, w tle ruiny cerkwi, zdjęcie na dole: kamienny krzyż na tle zieleni.
Nagrobki z cmentarza grekokatolickiego z XVII wieku
Zdjęcie na górze: porośnięty mchem nagrobek z krzyżem prawosławnym, zdjęcie na dole: kamienny nagrobek.
nagrobki z cmentarza wielowyznaniowego w Lublinie