W Filii nr 29 listopad obfitował w wiele zajeć dla najmłodszych! Najpierw odwiedziły nas dwie grupy wyjątkowych czytelników: przedszkolaki i uczniowie z Edukacji domowej. Zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, obejrzeli zbiory. A na koniec obie grupy uczestniczyły w lekcji bibliotecznej o twórczości Jana Brzechwy.

Gościliśmy także grupę 4-latków z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Lublinie. Większość dzieci była po raz pierwszy w swoim życiu w Bibliotece! Dzieci poznały książkowe labirynty, dowiedziały się czym jest karta biblioteczna i kto może ją założyć, a potem wysłuchały opowieści o pewnym przedszkolaku i jego kłopocie. Na finał wykonały ulubione przytulanki z papieru, które (podobnie jak książka) gwarantują dobry sen.

Pod koniec miesiąca znów gościliśmy dzieci z Edukacji domowej - przypomnieliśmy sobie polskie legendy i wykleiliśmy kleparskiego kota.

Kolorowe bum bum rurki a w tle siedzące na podłodze dzieci
Prowadząca zajęcia stoi przed siedzącymi na fotelach dziećmi
Grupa dzieci siedzi na kolorowej chuście Klanza
Prowadząca czyta, dzieci wykonują zadania