Od 4 lutego 2022r. można oglądać w Filii nr 30 wyjątkowy projekt fotograficzny Grzegorza Pawlaka "Kilka metrów od Lublina". O projekcie tak mówi jeden z uczestników wernisażu, Jacek Gallant:
Sam pomysł fajny, ciekawy i nawet jeśli wzorowany na podobnym projekcie z Paryża, to oryginalny w swej wymowie i treści.

Lublin wszak to nie metropolia nad Sekwaną, ale urocze miasto nad Bystrzycą i innymi pomniejszymi rzeczkami ( Czechowką i Czerniejówką ) do którego wiodą różne ulice. Tak, każdy wjazd do Lublina to odrębny niemalże temat, a to z powodu jakości drogi i infrastruktury, a to z powodu jego historii i estetyki. Zresztą takich powodów do rozważań można znaleźć sporo, tylko My, lublinianie jeżdżąc codziennie tymi ulicami nie zwracamy uwagi na te „peryferyjne imponderabilia”, bowiem wydaje się nam, ze je znamy na wskroś i nie chce nam się tracić na to czasu.
A jest na co popatrzeć i pomyśleć.
Dlatego warto wpaść do biblioteki na ul.Braci Wieniawskich 5 i popatrzeć na coś co znamy a jednocześnie tak niewiele możemy o tym powiedzieć. Fotografie mistrza Pawlaka są perfekcyjne i oddają klimat naszego zielonego, atrakcyjnego i wciąż pięknego Lublina. To ładnie podane peryferie miasta.

Uczestnicy wernisażu byli też świadkami uroczystości członków Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, w czasie której Krzysztof Anin Kuzko w imieniu Prezydenta Kapituły FRP Małgorzaty Dołowskiej wręczył srebrny medal "Za Twórczość Fotograficzną" Cezaremu Kowalczukowi (EFIAP, LTF) i przekazał Grzegorzowi Winnickiemu akt nadania tytułu artysty fotografa Fotoklubu RP.

Wystawa czynna do 18 marca 2022 r.

Mapa dróg wjazdowych do Lublina
Dwóch mężczyzn i kobieta stoją na tle wystawy
Na tle okien widać sporą grupę zgromadzonych gości
Mężczyzna w okularach trzyma w dłoniach katalog do wystawy