28 września o godz. 11.00 w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbyła się prelekcja Pawła Błędowskiego o pracy dziennikarza radiowego, a następnie warsztaty radiowe z młodzieżą.

Paweł Błędowski to dziennikarz radiowy, muzyk (m.in. lider grupy rockowej Londyn), autor piosenek i historyk. Od 2010 roku związany z Polskim Radiem Lublin. Obecnie - obok “Wydziału Muzyki” - prowadzi tam cykl historyczny “Datownik” oraz współprowadzi audycję muzyczną “Przedpołudnik”. Paweł jest także jednym z najlepszych w Polsce znawców muzyki i biografii zespołu The Beatles.
Podczas prelekcji Paweł Błędowski zapoznał słuchaczy ze specyfiką pracy antenowego dziennikarza radiowego. Na warsztatach pokazał jak przygotować się do audycji na żywo, jak wyselekcjonować materiał dźwiękowy do emisji, na co zwrócić uwagę przy montażu. Na koniec pokazał jak przygotować się do radiowego wywiadu.
W warsztatach uczestniczyła modzież z XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Mężczyzna z mikrofonem siedzi na tle regałów z książkami. Na pierwszym planie głowy licealistów
W pomieszczeniu bibliotecznym mężczyzna zapowiada wydarzenie
W bibliotece przy stole siedzi młodzież obok stoi mężczyzna w szarym swetrze i czarnych spodniach
Młody mężczyzna w okularach i w skórzanej marynarce na tle książek