We wrześniu Filia nr 23 z siedzibą w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym prezentuje wystawę fotografii z Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Historia tego miejsca sięga 1852 roku. W kolekcji znajdują się obiekty pochodzące z kręgów kulturowych Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki Północnej. Muzeum posiada największą liczbę włoskich dzieł renesansowych poza granicami Włoch. W 145 galeriach wystawiany jest niewielki procent zbiorów ze względu na bardzo dużą ich liczbę.

Fotografie do wystawy udostępnił Mateusz Mazur, a ekspozycję przygotowała Pracownia plastyczna MBP.

Plansze na wystawie prezentujące zdjęcia Muzeum Wiktorii i Alberta
Jedno ze zdjęć prezentujące rzeźbę - wizerunek postaci kobiecej z Indii
Rzeźba przedstawiająca krowią głowę
Jeden z eksponatów - zbroja rycerska