W Galerii Korytarz przy Filii nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) prezentowana jest wystawa na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki, która powstała w 2019 roku, w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego twórcy polskiej opery narodowej.

Wystawa opowiada o miejscach, w których mieszkał i działalności artystycznej wybitnego kompozytora, dyrygenta, Dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie. Jest autorem ponad 260 pieśni, operetek, baletów i oper. Do jego najsłynniejszych dzieł należą opery: "Halka", "Straszny dwór" i "Paria". Pisał piękne, wpadające w ucho melodie, które opatrywał tekstami najwybitniejszych polskich poetów między innymi Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego, Kornela Ujejskiego.

Dwie fotoramy wystawy i napis na ścianie Galeria Korytarz
Dwie fotoramy wiszące w kącie na ścianie, w nich zdjęcia miejsc związanych ze St. Moniuszko