W styczniu 2023 r. Filia nr 23 mieszcząca się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym prezentuje wystawę ilustracji Katarzyny Wójcik " Dalej w noc....".

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej i grafiki projektowej w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania, zaprasza do świata, który możemy oglądać na Jej magicznych ilustracjach. Ilustratorka, rysowniczka i graficzka zabiera widzów do czarodziejskich miejsc, gdzie postaci ze snów, legend i baśni na nowo ożywają, by spojrzeć na nas swym nieprzeniknionym wzrokiem, zaprosić do wspólnej wędrówki, by odnaleźć świat bez nieporozumień, konfliktów, wojen, pełen spokoju, ciepła i harmonii. Pani Katarzyna w swoich pracach wykonanych w całości przy pomocy tabletu graficznego przedstawia najczęściej nocne, mroźne światy i ich baśniowych mieszkańców. Choć tworzy głównie z myślą o dzieciach, stara się przemycić w pracach garść mroku i tajemnicy, które mogą zainteresować także dorosłych.

Ilustracja Katarzyny Wójcik przedstawiająca scenę pod wodą
Wybrane ilustracje Katarzyny Wójcik prezentowane na wystawie
Plansza z życiorysem Katarzyny Wójcik
Ilustracja do legendy "Lech, Czech i Rus"