"Obrazy i słowa często się przenikają, a poezja dzieje się wszędzie. Słowa łączą się z obrazami zatrzymanymi w kadrze lub pod powieką... ".

Mieliśmy przyjemność gościć, niezwykłą parę, Państwa Ewę i Ireneusza Pilipczuków. Pani Ewa to poetka, dla której inspiracją jest natura, jej urok i przemijanie. W pejzaże natury wplata wszystkie uczucia związane z codziennym życiem człowieka. Pan Ireneusz fotografując naturę wydobywa z niej "błyski promieni słonecznych", "kolorowe światłocienie nad wodą w letnich i zimowych plenerach". Połączenie wierszy i fotografii daje niezwykły efekt współgrania słowa i obrazu.
Wystawa "Słowem i światłem malowane" będzie dostępna w Biotece do końca grudnia. Poniżej fotorelacja z wernisażu. Serdecznie zapraszamy.

Kobieta siedzi na fotelu , w dłoniach trzyma tomik poezji
Mężczuyzna prezentuje swoją wystawę
Licznie zgromadzeni goście spotkania
Koszyk z przekąskami wernisażowymi