Marek Sołowiej, znany i ceniony artysta malarz z Zamościa, gości ponownie w Lublinie. 2 czerwca 2023 r. miało miejsce otwarcie wystawy jego prac z cyklu „Pejzaż polski – obrazy zapamiętane”. Tym razem twórca prezentuje kilkanaście dzieł wykonanych w różnych technikach (przede wszystkim pastele) inspirowanych pięknem i różnorodnością rodzimego krajobrazu. Pejzaż jest jednak, jak to bywa w pracach Marka, punktem wyjścia do wychodzenia „poza obraz”, do wchodzenia w obszar ludzkich emocji i refleksji. Obrazy zapamiętane inspirują do rozważań nad kondycją współczesnego człowieka i kultury.
Prace są prezentowane w „Biotece”, przy Alejach Racławickich 22. Zapraszam serdecznie do spotkania ze sztuką Marka Sołowieja.
Prof. Cezary Taracha - Kurator wystawy
Instytut Historii KUL

Mężczyzna - autor_ ze swoimi pracami
cztery obrazy wyeksponowane na sztalugach