Koncert z okazji zapadającego zmroku w wykonaniu pani Izabelli Konar zgromadził 20 listopada 2019 roku w Filii nr 21 liczne grono wielbicieli muzyki neośredniowiecznej. Czar języka staropolskiego oraz staro-cerkiewno-słowiańskiego w zestawieniu z muzyką gitary i podniosłą tematyką prezentowanych utworów pozwolił słuchaczom na nowo poczuć klimat średniowiecza i renesansu.
Zabytki języka polskiego, takie jak fragmenty Psałterza puławskiego, utwory Jana Kochanowskiego, Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, Władysława z Gielniowa oraz innych anonimowych autorów w aranżacji pani Izabelli wskrzesiły ducha tamtych czasów, wywołując duże wzruszenie zgromadzonych. Wysłuchaliśmy tekstów wydanych na płycie „Kwiatek Czysty”, ale mogliśmy również poznać premierowe wykonania utworów, które znajdą się na kolejnej, będącej jeszcze w przygotowaniu, płycie pani Izabelli. Koncert poprowadził Maciej Krawczyk.
Pani Izabella Konar z zamiłowania i wykształcenia jest muzykiem. Tradycje muzyczne w rodzinie były ugruntowane od pokoleń, ojciec grał na gitarze, akordeonie i trąbce, dziadek był muzykantem weselnym. Miłość do muzyki generuje również pochodzenie wokalistki, która jest rodowitą góralką, więc śpiew ma we krwi. Pani Izabella ukończyła „Gitarę Klasyczną” z tytułem muzyk – instrumentalista oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu uzyskując tytuł magistra sztuki. Od najwcześniejszych lat była zafascynowana ascetycznym klimatem średniowiecza. Kiedy w 2018 roku otrzymała propozycję zagrania serii koncertów z gatunku muzyki sakralnej, zdecydowała się stworzyć własne aranżacje utworów staropolskich. Powstały oryginalne, kameralne i niezwykle nastrojowe kompozycje, które słuchacze mogli celebrować w miejscu szczególnym, pamiętającym zapewne postać Jana Kochanowskiego przechadzającego się uliczkami Starego Miasta.