6 kwietnia 2022 r. Filia nr 34 zaprosiła na wernisaż wystawy prac Pauliny Puchyrskiej „Piękne oczy, które nie patrzą”. Artystka jest absolwentką Technikum Odzieżowego w Krośnie i największym osiągnięciem w okresie trwania nauki była wygrana w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szyciu w Krakowie w 2017 r. w ramach Cracow Fashion Week.

Pani Paulina ukończyła Edukację Artystyczną w UMCS i została wyróżniona Srebrnym Medalem Najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego w 2020 r. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Grafiki Projektowej UMCS. Cykl prac graficznych prezentowanych na wernisażu jest dyplomem wyróżnionym. Prace zostały wykonane w czystej akwaforcie z uwzględnieniem różnych czasów trawienia matryc. Odnoszą się one do prawdziwych wydarzeń dotyczących obserwacji dziecka ze spektrum autyzmu. Cykl prac to nie tylko zapis wydarzeń, to również zapis własnych emocji i przeżyć indywidualnych artystki.

grafika czarno-biała czterech głów
Sala biblioteki w czasie wernisażu
Grupa ludzi zgromadzona wokół jednej z plansz wystawy
Kobiueta przypatruje się jednej z wyeksponowanych prac