Na wernisażu wystawy prac graficznych Anny Filipiuk goście obejrzeli sześć prac wykonanych techniką akwaforty. Cykl składający się z czterech autoportretów i dwóch portretów jest pracą dyplomową autorki na kierunku Edukacja artystyczna na Wydziale Artystycznym UMCS.

Celem pracy jest przedstawienie relacji matki – córki, etapów dorastania, buntu i miłości oraz trudnej drogi do wzajemnego porozumienia. Ukazane wizerunki twarzy, które wzajemnie się przenikają, od szarości do czerni oddziaływają z dużą intensywnością na odbiorcę.

Szeć portretów du zego formatu zawieszonych na stojakach, obok stoi kobieta w czarnej sukience
Na tle sztalugi z plakatem do wystawy stoi kobieta w czarnej sukience i w maseczce
Widok ogólny na biblioteczne pomieszczenie i stojącech w rozsypce ludzi
Autorka wystawy pokazuje i opowiada zgromadzonym uczestnikom o swoich rysunkach