Podczas tegorocznego Festynu Osiedlowego XXII Dnia Węglina Filia nr 34 przygotowała mnóstwo atrakcji dla małych i dużych przy Węglińskim Kręciołku Literackim. Całe rodziny uczestniczące w festynie gromadziły się licznie przy stanowisku filii, aby wspólnie zakręcić kołem i odpowiedzieć na pytania.

Obejmowały one szeroką wiedzę na temat literatury dla dzieci i dorosłych w formie rebusów, zagadek i szarad ukrytych w kolorowych kopertach. Każdy, kto prawidłowo rozwiązał zadania, losował numer, pod którym kryła się książka niespodzianka. Uczestnicy festynu chętnie brali udział we wspólnej zabawie przy rodzinnych grach planszowych. Spośród osób wypełniających „Polecajki” zostali wyłonieni i nagrodzeni laureaci najciekawszych opinii - polecajek swoich ulubionych książek. Podczas festynu osiedlowego Dni Węglina Rada Dzielnicy Węglin co roku przynaje honorowe wyróżnienie „Godność Czyniącego Dobro” osobom, które w szczególny sposób - aktywnie, zawodowo bądź społecznie - odgrywają wiodącą rolę w pracy dla dobra społeczności dzielnicy. W tym roku ten tytuł otrzymała Ewa Domaszewicz, kierownik Filii 34 MBP w Lublinie. Dodatkowo z rąk radnej Rady Miasta Lublin Moniki Orzechowskiej Ewa Domaszewicz odebrała Medal Prezydenta Miasta Lublin przyznany przez prezydenta Krzysztofa Żuka w uznaniu za cenne zasługi w obszarze bibliotekarstwa oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród lublinian. Wraz z wyróżnieniem otrzymała podziękowanie za realizację i promocję licznych projektów edukacyjno-kulturalnych w naszym mieście, a także wieloletnią, pełną pasji i oddania pracę na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Dwie kobiety na świerzym powietrzu wypełniają kartę konkursową
Chłopiec i dziewczynka sidzą na macie na trawie, oglądają grę
Mężczyzna wypełnia kupon konkursowy
hejt_005