W naszej filii odbył się w wernisaż wystawy absolwentki Wydziału Artystycznego UMCS Katarzyny Pieńkos. Wystawa „Twarze – zawieszone kadry” to cykl prac intermedialnych, których koncepcja została oparta na kolażach ujętych w nietypowe ramy.

Fotograficzne obrazy wraz z pospolitymi wieszakami tworzą unikatowe kompozycje. Jak sama autorka mówi: „Tak jak przeglądamy ubrania na wieszakach, tak też wybieramy twarze, które będą nam towarzyszyć przez resztę dnia. Motywem który pojawia się najczęściej jest oko. Wybrałam je, ponieważ jak mówi stare przysłowie: oczy są zwierciadłem duszy. Cała wystawa ma na celu uświadomienie, że nie musimy codziennie zasłaniać się za wybranymi maskami, a kierować się emocjami, które towarzyszą nam tu i teraz. Powinniśmy przeżywać każdą chwilę w wyjątkowy dla niej sposób.” Wystawa będzie prezentowana w filii 34 do 31 marca 2023 r. Zapraszamy.

Kompozycja z drewnianych wieszaków i czarnobiałych zdjęć
W sali biblioteki trwa wernisaż
Zgromadzeni goście ogladają wystawę i dyskutują ze sobą
Kompozycja nr 2