Do Filii nr 36 zawitał Teatr w ogrodzie ze spektaklem „Nowe szaty króla” według Hansa Christiana Andersena. Tereny zielone pod biblioteką zapełniły się widzami, którzy aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu.

Zgodnie z relacjami publiczności było zabawnie i pouczająco. Widzowie wzięli też udział w warsztatach lalkarskich.

Baśń "Nowe szaty króla" (znana również jako "Nowe szaty cesarza") została po raz pierwszy opublikowana w 1837 roku. Przetłumaczono ją na blisko 100 języków. To opowieść z lekkim przymrużeniem oka dla najmłodszych widzów o władcy, którego próżność, a także konformizm jego dworzan, wykorzystują oszuści. To także historia o tym, że warto być sobą i pozostać wiernym swoim odczuciom i przekonaniom. Z tej właśnie baśni wywodzi się słynne powiedzenie: „cesarz jest nagi”.

Obsada spektaklu: Adam Organista, Kacper Kubiec, Bogusław Byrski
Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin w ramach programu Dzielnice Kultury.

fot. Elżbieta Nawrocka
Publiczność zgromadzona na trawie przed biblioteką ogląda występ aktorów
Widzowie spektaklu siedzą na kolorowej płachcie na trawie przed budynkiem biblioteki i oglądają spektakl
Trzech aktorów przebranych w pomarańczową odzież odblaskową występuje przed publicznością