Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej portret Stanisława Lema, po prawej kompozycja fotografii z jego wizerunkiem

Sto lat temu, we wrześniu 1921 roku, we Lwowie urodził się Stanisław Lem – polski pisarz, autor fantastyki naukowej i futurolog, którego książki przetłumaczone zostały na ponad czterdzieści języków. Wrzesień w Filii nr 36 poświęciliśmy właśnie Stanisławowi Lemowi i jego twórczości. Z okazji Roku Stanisława Lema na Facebooku Filii nr 36 każdego dnia pod hasłem „Lem na dziś” przeczytacie cytat z twórczości tegoż pisarza. Natomiast od 13 września zajdziecie tam również „Cząstki Lema”, które przybliżą Wam biografię Stanisława Lema.

Zapraszamy także do Akademii 36 na I piętrze naszej biblioteki na wystawę „Lem” przygotowaną przez Zuzannę Kaczorowską z Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
W naszej bibliotece gości również wystawa interaktywna „Bajki robotów – eksploratorium Stanisława Lema w bibliotece” ukazująca pisarza jako wizjonera w kwestiach związanych rozwojem technologicznym. Zaprosiliśmy także grupy zorganizowane do eksplorowania świata Stanisława Lema wraz z robotami Photon i Genibot, do zabawy płytką Makey Makey oraz do podróży w rozszerzoną rzeczywistość przy użyciu kostek Merge Cube i książek AR: „Bugs”, „IDinasaur”, „O wilku, który nie zjadł nikogo”, „O księciu, który dostał kosza” i „Mały Książę”. Zajęcia prowadzą: Elżbieta Nawrocka i Katarzyna Stępień.
Wystawa interaktywna została przygotowana przez pracowników Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle tekst z nagłówkiem
p1540875.jpg
Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle tekst z nagłówkiem "Optony - E-booki", po prawej tekst z nagłówkiem "Lektony - audiobooki".
Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle tekst zatytułowany
p1540876.jpg
Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle tekst zatytułowany "Fantomatyka - wirtualna rzeczywistość", po prawej tekst z nagłówkiem "Sztuczna inteligencja".
Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej kolrowe okładki książek i tekst na żółtym tle. Po prawej kolorowe fotografie i tekst na fioletowym tle.
p1540880.jpg
Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle zdjęcie Lema i jego biografia. Po prawej na granatowym tle tekst o recepcie produkcyjnej - druku 3D.
p1540865.jpg
Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle tekst
p1540866.jpg

Dwie fotoramy wiszące na ścianie. Po lewej na granatowym tle tekst "Kieszonkowy odbiornik - smartfon". Poniżej zdjęcie smartfona. Po prawe na granatowym tle tekst z nagłówkiem "Biblioteka…