W Filii nr 36 zakończył się cykl warsztatów ceramicznych prowadzonych przez Igora Kaznowskiego, instruktora ceramiki. Zajęcia odbywały się w maju i w czerwcu 2023 roku. Wzięło w nich udział 40 osób.
Bezpłatne warsztaty ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych zostały zrealizowane ze środków Miasta Lublin – w ramach Programu Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice, którego operatorem jest Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice.

Instruktor pomaga kobiecie tworzyć naczynie z ceramiki, procesowi przygląda się dwoje dzieci
Wyroby w kształcie filiżanki, serca i płaskiej zawieszki
Wnętrze biblioteki, uczestnicy podczas warsztatów
Wokół stołu zgromadzeni uczestnicy warsztatów - trwa formowanie masy