Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zakończyła zbiórkę darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Akcja rozpoczęła się 1 lipca - w dniu, w którym obchodzimy w Polsce Dzień Psa - a jej ostatni dzień przypadł na 22 lipca. Zbieraliśmy karmę suchą i mokrą dla psów i kotów (w tym także specjalistyczną, dla zwierząt z problemami zdrowotnymi), zabawki, smaczki, smycze i obroże oraz mleko dla szczeniąt.

Celem akcji było wsparcie potrzebujących zwierząt, zwrócenie uwagi na problem ich bezdomności oraz zachętę do adopcji. To także przypomnienie, że większość naszych filii ma status miejsca przyjaznego zwierzętom - można je zidentyfikować po naklejkach z napisem "Zwierzaki mile widziane". Takie oznaczenie oznacza, że możemy odwiedzić daną placówkę razem z naszym czworonogiem. Pełna lista filii, do których możemy przyprowadzić psa lub kota, znajduje się TUTAJ.

Zbiórka odbywała się w następujących filiach:

Filia nr 2 MBP Lublin, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
Filia nr 38 MBP Lublin, ul. Relaksowa 25
Filia nr 39 MBP Lublin, ul. Głuska 138
Biblioteka na Poziomie, Filia nr 40 MBP Lublin , ul. Sławin 20

Uczestnicy zbiórki pomagali na różne sposoby -  np. dzieci biorące udział w akcji Lato w Mieście w Filii nr 16 MBP przy ul. Kasztanowej 1 samodzielnie przygotowały pudełko na zebrane w bibliotece żywność i akcesoria. Darczyńcy otrzymali symboliczne upominki w postaci naklejek z wizerunkami psów i kotów mieszkających w lubelskim schronisku.

Po przywiezieniu darów z poszczególnych placówek samochód pełen przysmaków i zabawek wyruszył do siedziby schroniska przy ul. Metalurgicznej 5.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy zdecydowali się wspomóc bezdomne zwierzęta za pośrednictwem naszej akcji. Zachęcamy do wspierania lubelskiego schroniska również przy innych okazjach, a także do mądrych i przemyślanych adopcji. Więcej informacji na temat placówki i jej podopiecznych można znaleźć na stronie internetowej.

Kolaż zdjęć wokół zbiórki na rzecz schroniska
Efekty zbiórki darów w Filii nr 25 - na zdjęciu karma sucha i mokra, zabawki i smycze
Kolaż przedstawiający dzieci w
Zebrane w filiach dary umieszczone w samochodzie, który wkrótce pojedzie do schroniska