12 czerwca 2024 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się ostatni już warsztat dla młodzieży w ramach projektu „Pieniądze bez tabu” dofinansowanego przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” - II Edycja.

Podczas gry biznesowej uczestnicy ponownie wcielili się w rolę przedsiębiorców, którzy działając na wolnym rynku zmuszeni są do podejmowania decyzji biznesowych. Kupowali, sprzedawali, negocjowali, szukali okazji, podbijali ceny, a wszystko w interakcji z pozostałymi uczestnikami.

Młodzież zagrała w grę na początku projektu (z wiedzą, którą aktualnie posiadała) i ponownie na zakończenie projektu, już z bagażem zdobytych doświadczeń. Była to świetna okazja do zweryfikowania zdobytej podczas całego projektu wiedzy ekonomicznej i finansowej oraz zebrania informacji zwrotnej od uczestników (tzw. feedback).

Warsztaty połączone z grą biznesową oraz spotkania edukacyjne wyposażyły młodzież w umiejętności: komunikacji, krytycznego myślenia, pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wiary we własne możliwości, kreatywność oraz zdolności do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć.

Warsztat „Pieniądze nie rosną na drzewach” poprowadził Bogusław Janiszewski, pisarz, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej, autor licznych popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży z serii „To, o czym dorośli ci nie mówią”: „Ekonomia”, „Polityka”, „Mózg”, „Kosmos”, „Sztuczna Inteligencja”, „Wirus i inne drobne ustrojstwa”, „Klimat”, „Seks”, „Bóg”, a także „Rewolucje”, „Mury” i „Wojny”.

Projekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” - II Edycja”

LOGO_EMPIRIA.jpg

Na pierwszym planie widoczna gra planszowa, na drugim - grupa ćwiczeniowa i prowadzący
Organizatorka projektu zapowiada kolejne zajęcia, w tle prowadżący rozkłada grę planszową