5 czerwca 2024 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbyło się szóste spotkanie edukacyjne dla młodzieży w ramach projektu „Pieniądze bez tabu” dofinansowanego przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” - II Edycja.

Spotkanie „W banku czy w skarbonce? Jak bezpiecznie korzystać z wybranych usług finansowych” poprowadziła Monika Marchlewska, koordynatorka ds. szkoleń i projektów oraz specjalistka doradztwa finansowego i konsumenckiego w Stowarzyszeniu Krzewienia Edukacji Finansowej w Białej Podlaskiej.

Podczas spotkania prowadząca opowiedziała młodzieży po co im bank, gdzie trzymać pieniądze oraz czy można wydawać więcej pieniędzy niż się ma. Poruszyła temat operacji finansowych (gotówkowych i bezgotówkowych) z wykorzystaniem rachunku osobistego, płatności mobilnych, rodzajów kart płatniczych, rodzajów zobowiązań w instytucjach finansowych oraz rzeczywistych kosztów kredytów i pożyczek. Wskazała korzyści i zagrożenia wynikające z posiadania konta internetowego oraz przedstawiła podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej. Młodzież poznała zasady, których należy przestrzegać przed zawarciem umowy kredytowej oraz dowiedziała się o pułapkach firm pożyczkowych.

Projekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” - II Edycja”

LOGO_EMPIRIA.jpg

Organizatorka warsztatów przedstawia pregentkę
Prowadząca warsztaty Monika Marchlewska