18 lipca w Lublinie wystartowały 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20. Około 700 zawodników reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski przyjechało na zawody, by rywalizować na lubelskim Stadionie Lekkoatletycznym.

Ta duża impreza sportowa została zaplanowana w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Nie mogło tam zabraknąć Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, która na zaproszenie Narodowego Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 wspólnie z NCK przygotowała stoisko z książkami, grami i robotami.przygotowała stoisko z książkami, grami i robotami. Te ostatnie cieszyły się największym powodzeniem - z ich pomocą udało nam się zrelaksować młodzież oczekującą na swoją kolejkę w starcie w zawodach.
Na uczestników czekały specjalne książkowe propozycje - inspirujące biografie sportowców, poradniki dotyczące treningów, inne lektury motywacyjne, ale też książki beletrystyczne i kryminały.

Foto i tekst: Beata Wijatkowska

Wyświetlacz z napisem 77. PZLA Mistrzostw Polski U20
Stanowisko MBP i NPRC2.0
Przygotowanie i sprawdzenie robota