12 maja 2023 roku Biblioteka na Poziomie świętowała Jubileusz 5-lecia. Uczestniczyło w nim ponad 80 osób. Jubileuszowi towarzyszyło otwarcie dwóch wystaw: jednej prezentującej na zdjęciach działalność biblioteki na przestrzeni pięciu lat i drugiej, na której znalazły się prace uczestników zajęć cyklicznych ("Szkatułka", "Pracownia na poziomie", "Plastyka na poziomie").

Uroczystości towarzyszyło podsumowanie działań biblioteki: projektów ("Wypisz, wymaluj, (nie)literackie strefy kreatywności", "Podróże małe i duże", "Ojczysty - dodaj do ulubionych" i innych), lekcji bibliotecznych (współpracowaliśmy z m.in.: Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy, Niepubliczne Przedszkole Kolorowe Kredki, Prywatne Przedszkole "U Pana Kleksa", Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa nr 38, Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Skrzydła" i inne), zajęć cyklicznych (Bajkoranki (0-6lat), Pracownia na poziomie, Plastyka na poziomie, Szkatułka, Komputer dla początkujących). Biblioteka organizowała dwa razy do roku Rodzinne Warsztaty Świąteczne, brała też udział w akcjach: Lato i Zima w mieście.

- Nawet najpiękniejsze miejsce pod względem architektonicznym nie będzie żyło, jeśli nie wypełnią go ludzie - mówił na tym radosnym spotkaniu Czytelników i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej dyrektor placówki Piotr Tokarczuk.

- Bibliotekarz jest po to, aby być blisko ludzi. Myślę, że udaje się nam realizować tą ideę - dodała kierownik Biblioteki na Poziomie, Magdalena Opałka.

Jubileusz uświetnił koncert wiolonczelowy zaprzyjaźnionej z Biblioteką na Poziomie szkoły Suzuki Cello Studio Lublin.

Obecnie Biblioteka na Poziomie ma około 8,5 tys. czytelników.

Goście zgromadzeni podczas jubileuszu biją brawo
Kobieta wpisuje się do księgi gości
Od lewej: kierownik działu instrukcyjno-metodycznego Małgorzata Pieczykolan i dyrektor MBP Lublin Piotr Tokarczuk
Dziewczynka pozuje swojej mamie obok wykonanej przez siebie pracy prezentowanej na wystawie