Events on wtorek, 22 sierpień 2023

Lato w Mieście 2023

poniedziałek, 26 czerwiec 2023 - czwartek, 31 sierpień 2023

Lublin Spotkania

Warsztaty artystyczne, naukowe i przyrodnicze, zajęcia sensoryczne, pokazy, gry i dużo wspólnej zabawy – to wszystko czeka na najmłodszych w ramach organizowanej przez Urząd Miasta Lublin akcji „Lato w mieście”. Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie po raz kolejny zaprasza dzieci do ciekawego, twórczego i pożytecznego spędzenia wakacji.

Dni Patronów LSM - Bolesław Prus / do 1 września

poniedziałek, 14 sierpień 2023 - czwartek, 31 sierpień 2023

Strefy Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają do udziału w QUIZIE w ramach projektu Dni Patronów LSM z okazji urodzin  Bolesława Prusa.

Śladami Polaków w Kaliforni - Modrzejewska, Sienkiewicz... / 30 sierpnia

piątek, 18 sierpień 2023 04:00 pm - środa, 30 sierpień 2023 05:30 pm

Lublin Spotkania

Filia nr 21 MBP zaprasza na spotkanie z Markiem Jaczyńskim pt "Śladami Polaków w Kaliforni - Modrzejewska, Sienkiewicz...".

Zapraszamy 30 sierpnia 2023 o godz. 16.00

Wędrująca Wystawa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich / 8 września

sobota, 19 sierpień 2023 - sobota, 09 wrzesień 2023

Galeria OKNA MBP zaprasza na finisaż "Wędrującej Wystawy Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich", który odbędzie się 8 września 2023 roku o godzinie 18.00. Ekspozycja będzie czynna w dniach 9 sierpnia - 9 września 2023 r. i jest trzecią edycją tego projektu.

Prezentuje blisko 70 prac wybitnych twórców akwareli, ma charakter objazdowy. Na obrazach zobaczymy pejzaże, architekturę, zwierzęta i portrety autorstwa około siedemdziesięciorga polskich akwarelistów.

Jak mówi Ryszard Rogala, prezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich - wyjątkowość akwareli polega na jej nieprzewidywalności. To jest jedna rzecz w akwareli, jest kapryśna, jest trudna, trzeba o nią walczyć, jak o kobietę.

Grupa Artystyczna "Zmiana" - wernisaż wystawy / do 30 sierpnia

poniedziałek, 21 sierpień 2023 - środa, 30 sierpień 2023

Galeria 31 przy ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na wernisaż wystawy Grupy Artystycznej "Zmiana", który odbędzie się 4 sierpnia 2023 roku o godzinie 17. Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia.

Szymborska jakiej nie znacie / od 3 sierpnia

poniedziałek, 21 sierpień 2023 - piątek, 25 sierpień 2023

W Roku Wisławy Szymborskie Filia nr 35 MBP zachęca do zapoznania się z mniej znanym - humorystycznym i żartobliwym obliczem Noblistki.
W sierpniu prezentuje wybór krótkich form (limeryków, "lepiejów", "przysłów nadrealistycznych, "altruików"), napisanych przez Szymborską z przymrużeniem oka, dla zabawy, żeby nie powiedzieć: dla hecy.

Malarz glorii i chwały narodu polskiego / do 28 sierpnia

wtorek, 22 sierpień 2023 - poniedziałek, 28 sierpień 2023

Filia nr 28 MBP w Roku Jana Matejki zaprasza na wystawę wydruków obrazów Wielkiego Mistrza.

Wystawa czynna do końca sierpnia w godzinach otwarcia biblioteki.