Nasze nastroje / spotkanie poetyckie / 25 stycznia

Adres:

Bioteka, Filia 6/27 MBP w Lublinie
Al. Racławickie 22
Lublin

Kategoria:

Spotkania

Informacja o cenie

wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Bioteka Filia nr 6/27 MBP zaprasza na spotkanie poetyckie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Swoją twórczość zaprezentują: Urszula Gierszon, Anna Łyczewska, Jacek Gallant, Rafał Kasprzyk i Konstanty Lachnicki.

25 stycznia / czwartek / godz. 17.00 - Al. Racławickie 22

 

Urszula Gierszon – poetka, prozaik, krytyk literacki. Debiut poetycki w 1980 roku w „Kamenie”. Społeczniczka i animatorka kultury, z wykształcenia bibliotekarka, obecnie emerytowany kustosz WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Autorka 10 książek poetyckich i prozatorskich, w tym dwóch obszernych monografii: Konrad Bielski 1902-1970. Życie i twórczość (2017) oraz Leon Ulrich 1811-1855. Poeta i patriota (współautorka Małgorzata A. Ciosmak) (2019). Została wyróżniona m.in. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2023).

Anna Łyczewska – poetka, prozaik, nauczycielka, społeczniczka i animatorka kultury. Debiutowała w „Kamenie” w 1975 roku wierszem pt. Transakcja. Jest autorką ośmiu książek poetyckich, m.in. Lublin zza mgły - wspólnie z fotogra-fikiem Krzysztofem Kuzko (2017), Nieoczywistość nieanielska (2020)
i Zarażona wojną (2022). Od 2007 roku należy do Związku Literatów Polskich. Została wyróżniona m.in. Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2023).

Jacek Gallant – prawnik, dziennikarz, literat, samorządowiec, społecznik. Były wieloletni radny oraz wiceprezydent Lublina. Debiutował w 1977 roku
w „Kurierze Lubelskim”. Publicysta, autor reportaży, felietonów, opowiadań, wielu audycji radiowych i telewizyjnych, a także utworów poetyckich.
Po niemal sześcioletnim pobycie na Bałkanach w Kosowie napisał książkę Pisane w kotle 2013-2018, a ostatnio - zbiór opowiadań, wierszy i limeryków pt. Gal(l)anteria.

Rafał Kasprzyk – poeta, społecznik, górnik, współorganizator spotkań literackich „u Łuczeńczyka” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Zadebiutował w 2018 roku tomem Interakcje (czyli życie oparte na węglu). W 2020 ukazała się kolejna jego książka, Dychotomia. Swoje wiersze i teksty krytyczne publikował na łamach wielu czasopism, m.in. w „Dzienniku Polskim”, „Odrze”, „Przekroju”, „Akancie”, „Afroncie” i „ Helikopterze”.

Konstanty Lachnicki – poeta, prozaik, debiutował w 1999 roku wierszami w almanachu poetyckim Słowo w milczeniu dojrzewa. Jego wiersze w wydaniu książkowym ukazały się również w almanachu Tak bardzo Go nie ma, Lublin 2008. Wiele lat pracował jako bibliotekarz w WBP im. H. Łopacińskiego oraz Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Autor opowiadań i felietonów wysoko ocenianych przez krytyków.

 

bioteka_poeci.png

 

 


Mapa