XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywał się pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Gośćmi w wirtualnej przestrzeni byli popularni autorzy i artyści, a także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze. Każdy dzień poświęcony był innemu zwierzęciu.

Filia nr 11

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom został zaznaczony poprzez warsztat plastyczny online na podstawie baśni Jana Brzechwy "Żaba".

Print screen tutorialu plastycznego - Żabka

Filia nr 21

Tegoroczny Tydzień Czytania dzieciom upłynął pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” i miał formę cyfrową.

W dniu kota zaproponowałyśmy Czytelnikom quiz wiedzy o kotach z bajek, a następnie razem z naszymi bibliotecznymi czworonogami polecałyśmy dostępne w naszej filii książki o kotach.

Dzień z żubrem był okazją do poznania tych majestatycznych zwierząt od nieco innej strony. Przygotowana przez nas gra planszowa online „Uratuj żubra Zyzia” była zachętą do wspólnej zabawy w gronie rodziny.

Z okazji dnia niedźwiedzia na naszym fanpage’u pojawiła się prezentacja multimedialna zachęcająca do wypożyczania kiążek o misiach i niedźwiedziach.

Motywem ostatniego dnia były owady, które okazały się bardziej sympatyczne, niż nam się na co dzień wydaje. Trudno bowiem odmówić uroku pchle Szachrajce czy musze, która zwiedza świat.

10 książek dla dzieci leżących na stole
10 książek o owadach leżących na stole
Fragment wiersza "Pszczoła i mucha" i dwa, wycięte z kolorowego papieru, owady
Plansza tytułowa quizu o kotach
Plansza tytułowa prezentacji "Misie, niedźwiedzie, uszatki"
Plansza prezentacji z opisem książki "Miś Uszatek"
Plansza ze screenem gry "Uratuj Zyzia"

Filia nr 34

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przebiegał pod hasłem „Cała Polska czyta o zwierzętach”. Włączając się w jego obchody przygotowaliśmy akcję, w której czytelnicy przesyłali zdjęcia przeczytanych książek o zwierzętach ze swoimi pupilami. Poniżej prezentujemy nadesłane prace zachęcając do odwiedzin biblioteki i wypożyczenia polecanych książek.

Zdjęcie kota z książką "Cykor" Magdaleny Kulus
Zdjęcie kury z książką "Kaczka przynosząca szczęście" Holly Webb
Zdjęcie psa z książką "Kaktus. Przygody wiernego psa" - Barbary Gawryluk
Zdjęcie kur z książką "Kura Adela. Jak kura nie chciała być kurą" - Joanny Krzyżanek
Zdjęcie pluszowego królika z książką "O króliku, który chce zasnąć" - Forssen Ehrlin Carl-Johan
Zdjęcie psa z książką "Opowiadania o zwierzętach - Polscy pisarze dzieciom"
Zdjęcie pluszowego tygryska z książką "Pan Tygrys dziczeje" - Petera Browna
Zdjęcie kota z książką "Przygody kota Bibelota" - Zofia Sosnowska
Zdjęcie kotka z książką "Wyliczanki kota Filemona"
Zdjęcie figurki pingwina z książką "Zaczarowana zagroda" - Aliny i Czesława Centkiewiczów

Filia nr 35

Po raz kolejny z radością uczestniczyliśmy w projekcie "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tym razem motywem przewodnim książek były zwierzęta. Wspólne czytanie o zwierzakach stało się jednocześnie pretekstem do kreatywnych zabaw plastycznych. Całą relację można obejrzeć na profilu facebookowym naszej filii.

Wieloryb - praca plastyczna z wykorzystaniem plastikowych zakrętek
Morskie dno - praca plastyczna z wykorzystaniem zakrętek po butelkach
Słoń Elmer - praca plastyczna
Trzy ozdobne figury słoni i książka "Elmer i Wilbur"
Mały teatrzyk z postaciami zwierząt i rozłożona książka z wierszami o zwierzętach

Filia nr 37

W trakcie XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przygotowaliśmy dla naszych czytelników m. in. cykl tutoriali plastycznych oraz quizy i zagadki literackie dla najmłodszych. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Magdalena Szymańska

Dwanaście wyłożonych książeczek o zwierzętach
Ulepiony z plasteliny miś
Plastelinowy kotek