W Filii nr 11 MBP można obejrzeć wystawę lalek Aleksandry Lis. Jak mówi sama autorka „Zajmuję się głównie tworzeniem lalek o stawach kulkowych. Lalki nie powstają z gotowych elementów, wszystkie są wykonane z modeliny, a następnie malowane.

Ubrania, fryzury i dodatki wykonuję sama według własnych projektów. Lalki wyposażam również w najróżniejsze akcesoria i staram się organizować im także własne mieszkanka. Większość lalek to postaci zaprojektowane przeze mnie, część przedstawia bohaterów książkowych (m.in. Harry Potter, Wiedźmin czy Władca Pierścieni), serialowych oraz filmowych. Wykonanie jednej lalki zajmuje mi 100 do nawet 200 godzin, ale realizacja własnej pasji warta jest poświęconemu tego czasu”.
Wystawę można oglądać w naszej Filii do 15 lutego.

lalki - drużyna Harrego Pottera
dioramy lalek na regale