Szanowni Państwo,
w związku z zamknięciem filii i zawieszeniem możliwości wypożyczania przez czytelników zasobów biblioteki chcemy zapewnić Państwa, że o Was myślimy i wciąż jesteśmy chętni do współpracy.

We wszystkich naszych placówkach na terenie Lublina bibliotekarze pracują wykonując czynności związane z odświeżaniem (czyszczeniem ewentualnie dezynfekcją), konserwacją księgozbiorów, zapoznajemy się z ofertą wydawniczą, uzupełniamy zasoby w nowe nabytki, przygotowujemy propozycje działań z zakresu edukacji i promocji czytelniczej itp.

Jednocześnie służymy pomocą wszystkim zainteresowanym w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów, lub innej formy usługi bibliotecznej, które możemy wysyłać na pocztę e-mailową w formie skanu. Na stronach facebookowych naszych filii prezentujemy recenzje książek, zapraszamy na zajęcia plastyczne on-line, zajęcia literackie on-line dla najmłodszych, pracujemy nad uruchomieniem przeprowadzenia on-line wykładów z historii sztuki z cyklu „W poszukiwaniu jedności sztuk - totalne dzieło sztuki”, informujemy o źródłach bezpłatnego dostępu do książek w wersji elektronicznej i wirtualnego zwiedzania muzeów, oglądania spektakli teatralnych, filmów, ekranizacji lektur szkolnych.
Na stronie internetowej naszej Biblioteki zapewniamy usługę LEGIMI – które udostępnia ponad 25 000 e-booków polskojęzycznych, a dodatkowo drugie tyle anglojęzycznych – wystarczy tylko być naszym czytelnikiem i odebrać telefonicznie lub mailowo kod.

Jesteśmy obecni w filiach, więc każdy czytelnik może się z nami kontaktować w godz. 8.00 – 14.00 licząc na pomoc.