20200204 GO Krawczyk

Andrzej M. Krawczyk to artysta urodzony w Lublinie. Z pasją tworzy różnorodne prace, obrazujące między innymi architekturę czy sielskie pejzaże, ale przede wszystkim swoje fantasmagorie, często pełne dziwactw i niepokoju. Ucieka czasem do natury i tam szuka odpoczynku od codzienności, także od swoich snów i wizji artystycznych.

Kiedy staje przy sztaludze lub siada do rysowania, angażuje się całkowicie. Czasem trwa to tylko kilkanaście minut, ale do wielu tych krótkich wypowiedzi wraca i rozwija je w długie eseje. Główna technika jaką się posługuje to suche pastele, sięga również po akwarele, olej oraz czarny tusz. Jego rysunki znajdują się w zbiorach prywatnych na pięciu kontynentach. Wystawę "fantasmagorie" można oglądać w Galerii OKNA MBP do 20 lutego.

Rozmawiający kobieta i mężczyzna
Operator nagrywa wypowiedź artysty
Otwarcie wystawy
Publiczność zgromadzone na wystawie