13 i 20 października Filia nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie przeprowadziła zajęcia w Przedszkolu nr 16 w Lublinie oraz w Przedszkolu w Krężnicy Jarej z okazji urodzin Kubusia Puchatka.

Dzieci zapoznały się z Kubusiem i poznały jego przyjaciół. Były również zabawy, wspólne śpiewanie "Sto lat" oraz kolorowanie i wypełnianie krzyżówek. Jak przystało na Kubusia, znany niedźwiadek miał dla swoich małych przyjaciół "małe co nieco", w postaci pysznego miodku.

14 października 1926 roku została wydana pierwsza ksiązka o Kubusiu Puchatku. Autorem jest brytyjski pisarz Alan Alexander Milne, który po publikacji powieści zyskał międzynarodową sławę. Imię tytułowego bohatera zostało nadane od jednej z zabawek syna pisarza - Christophera, również mającego w książce swojego imiennika. Dwa lata później premiery doczekała się kontynuacja przygód Kubusia - "Chatka Puchatka". Obie książki zyskały międzynarodową sławę, a sam Kubuś Puchatek jest uważany za najbardziej znanego misia na świecie.

Zdjęcie grupowe w przedszkolu
Przed dziećmi siedzącymi na dywanie, siedzi bibliotekarka z książką w dłoniach
Dzieci śledzą zadanie na ekranie telewizora
Przy stoliku dzieci konsumują małe "conieco'