26 listopada w Filii nr 32 odbyło się ostatnie szkolenie dla bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i bibliotekarzy z powiatu lubelskiego w ramach projektu „(Nie)typowy bibliotekarz - cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych”, który uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Partnerstwo dla książki. Szkolenie pt. „Zespół międzypokoleniowy – siła tkwi w różnorodności” poprowadziła Natalia Gromow.

 

Obecnie w wielu instytucjach i organizacjach współpracują przedstawiciele czterech różnych pokoleń, z których każde kształtowało się w odmiennych realiach życia prywatnego i zawodowego. W związku z tym zrozumienie różnic międzypokoleniowych oraz elastyczność w zarządzaniu zespołem stały się kluczowe dla efektywnej współpracy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się, jak rozpoznawać reprezentantów poszczególnych pokoleń w swoim zespole, jak identyfikować i przełamywać stereotypy związane z wiekiem oraz jak usprawniać komunikację i współdziałanie. Zdobyli również praktyczne narzędzia do diagnozowania przyczyn konfliktów pokoleniowych oraz budowania zespołów, które wykorzystują potencjał synergii, niezależnie od różnic generacyjnych.

Natalia Gromow absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim, studiów podyplomowych Marketing kultury (Uniwersytet Warszawski), Innowacyjne praktyki public relations (Uniwersytet Gdański) oraz psychologii przywództwa na Uniwersytecie SWPS. Od kwietnia 2016 roku dyrektorka Biblioteki Gdynia, pracowała również w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku na stanowisku kierownika Działu Marketingu i PR oraz rzecznika prasowego. Pomysłodawczyni i osoba odpowiedzialna za wdrożenie Karty do Kultury, inicjatorka ogólnopolskiej (nie)konferencji dla pracowników bibliotek „Kierunek-Wizerunek”, programu wymiany bibliotekarzy „Praktyka dla praktyka” oraz wielu kampanii marketingowych promujących czytelnictwo i korzystanie z bibliotek. Ambasadorka rzecznictwa i budowania pozycji instytucji na współpracy ze środowiskiem lokalnym. Współzałożycielka, prezeska i trenerka Stowarzyszenia LABiB. Członkini Pomorskiej Rady Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

 

Dwie młode kobiety stoją
Większe ujęcie sali z uczestniczkami
Rząd siedzących uczestników i instruktorka
Inne uczestniczące kobiety
Ogólne ujęcie sali z uczestniczkami i prowadzącą
Trzy młode siedzące kobiety
Prelegentka zapisuje wnioski na tablicy
Ujęcie siedzących w rzędzie uczestniczek
Widok ogólny na pomieszczenie
Prelegentka opisuje wykonanie zadania
Widok pracujących na podłodze grup
Dłoń uczestniczki, która zapisuje zadania na kartce
Uczestniczki siedzą na podłodze i pracują w grupach
Kobieta siedzaca na podłodze pisze na wielkiej kartce papieru
Uczestniczka opisuje wykonanie zadania, prelegentka ją fotografuje
Trzy kobiety omawiają następne zadanie
Organizatorki szkolenia dziękują prelegentce