Filia 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta pt. "Podaruj wiersz".

Akcja polega na przepisaniu wybranego wiersza na przygotowanej przez organizatorów papeterii oraz podarowaniu go konkretnej osobie. Z tej okazji naszą filię odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie. Tematyką spotkania była poezja i postać poety. Wspólnie zastanawialiśmy się: kim jest poeta? Czy poezja zawsze jest poważna, czy może też bawić?

Dzieci poznały bliżej postacie Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna oraz chętnie wyrecytowały znane im wiersze tych autorów. Następnie wspólnie wysłuchaliśmy wiersza Juliana Tuwima pt. "Ptasie Radio", zapoznaliśmy się z utworem "Ptak" tego samego poety oraz wierszem "Sowa" autorstwa Ludwika Jerzego Kerna. Spośród dwóch ostatnich wierszy, każdy uczestnik zajęć wybrał jeden, który własnoręcznie przepisał i ozdobił z myślą o podarowaniu go konkretnej osobie. Część uczniów przekazała swoje wiersze dla czytelników naszej biblioteki, którzy chętnie zabrali je ze sobą do domów.

Kolaż z dwóch zdjęć dzieci przy pracy
Na zdjęciu dłonie dziecka piszące na kartce
Grupa dzieci przy stole wykonuje zadanie
Zdjęcie dwóch książeczek dla dzieci