Dzięki ofiarności pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Czytelników naszych filii udało się zgromadzić 468 woluminów, które wyruszyły do Lwowa.

Wszystkie książki są w bardzo dobrym stanie, nowe lub raz czytane. Jest wśród nich wiele tytułów dla dzieci w tym klasyka polska, książki dla dorosłych (klasyka polska i światowa oraz beletrystyka). Dołożyliśmy też kilka tytułów dla dzieci w języku ukraińskim opublikowanych w ostatnich miesiącach w Polsce.
Książki zostaną przekazane Bibliotece Miejskiej we Lwowie, która tak jak cała Ukraina przeżywa bardzo trudny okres. Od ponad roku biblioteki publiczne w Ukrainie nie mają możliwości zakupu nowości. Dzięki wspólnej akcji, do Lwowian trafią nowe, ciekawe tytuły. Jest to nasz bibliotekarski wkład w solidarną pomoc Sąsiadom w potrzebie.
Barbara Stanowska

Link poniżej prowadzi do filmu wideo prezentującego zebrane książki kilka godzin przed wyruszeniem do Lwowa.