Weekend seniora z kulturą 2022

Pierwszy październikowy weekend 2022 roku upłynął pod znakiem "Weekendu seniora z kulturą". Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku włączyła się w organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego akcję, a do obejrzenia jej efektów zapraszamy w linku poniżej:

X Lubelskie Dni Seniora - 2022 rok

W 2022 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie po raz dziesiąty współorganizowała Lubelskie Dni Seniora. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi działań realizowanych w poszczególnych filiach:

Dłonie starszej osoby trzymające książkę

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie dołączyła do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu "Weekend Seniora z Kulturą".
Zachęcamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w wydarzeniach - 1 października 2021.

 

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie prowadzą bogatą działalność skierowaną do Seniorów. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami, w których można było wziąć udział we wrześniu.

Obraz: Miejsce przyjazne seniorom

Certyfilat Miejsce Przyjazne Seniorom jest przyznawany od 2012 roku przez Społeczną Radę Seniorów Miasta Lublin przy współpracy z Prezydentem Krzysztofem Żukiem. Celem akcji jest wyróżnienie oraz promowanie specjalnym certyfikatem tych miejsc w Lublinie, które z uwagi na oferowane usługi, stosowane zniżki oraz dostępność architektoniczną, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób starszych.