Events on czwartek, 13 styczeń 2022

Teatr Kamishibai / 13 stycznia

poniedziałek, 10 styczeń 2022 - czwartek, 13 styczeń 2022 04:00 pm

Lublin Spotkania

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddzial Regionalny oraz BIOTEKA zapraszają  na przedstawienie teatru Kamishibai.

13 stycznia, godz. 15.00

Zapiski z Katalonii / 14 stycznia

poniedziałek, 10 styczeń 2022 - piątek, 14 styczeń 2022 12:00 pm

Katalonia, jest to region, który zachwyca o każdej porze roku, w którym na niewielkiej powierzchni można znaleźć ogromne zróżnicowanie terenu, klimatu a także mnóstwo ciekawych zwyczajów. Urok Katalonii to również przypominające czasy Marchii Hiszpańskiej średniowieczne miasta i miasteczka, romańskie kościoły i klasztory, zamki na wzgórzach, a do tego wszystkiego stolica regionu, Barcelona jedno z najmodniejszych obecnie miast Europy, z niezliczoną ilością atrakcji, zabytków, muzeów, parków.

Filia nr 36 zaprasza na wystawę fotografii Beaty Wijatkowskiej pt. "Zapiski z Katalonii". 14 stycznia o godz. 10.30, autorka zdjęć opowie o historii i zabytkach tego pięknego regionu.

Malarki z Konopnicy / do 14 stycznia

czwartek, 13 styczeń 2022

Filia nr 11 MBP zaprasza na wystawę obrazów powstałych na plenerze w Motyczu latem bieżącego roku. Autorkami prac są Malarki z Konopnicy pracujące pod kierunkiem Barbary Bartnik w pracowni Domu Kultury w Motyczu. Wystawie towarzyszy prezentacja zdjęć, dokumentujących plener, autorstwa Małgorzaty Sulisz.

Wystawa jest dostępna od 9 grudnia do 15 stycznia 2022 roku.