Events on środa, 14 październik 2020

Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie

niedziela, 11 październik 2020 - piątek, 23 październik 2020

Projekt „Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie” w spójny i kompleksowy sposób łączy cykle warsztatowe, spotkania autorskie i wydarzenia aktywizujące twórczo wszystkie grupy wiekowe, w szczególności dzieci z rodzicami, młodzież szkolną, osoby dorosłe, seniorów i grupy społeczne o utrudnionym dostępie do usług kulturalnych – osoby wykluczone.

Skarby Kultury Przestrzeni

wtorek, 13 październik 2020 - sobota, 24 październik 2020

Zapraszamy do tegorocznej edycji konkursu na Skarby Kultury Przestrzeni. Jest to konkurs-zabawa, w którym mieszkańcy wybierają najciekawsze, najładniejsze lub najprzyjemniejsze miejsca, widoki, zakątki... W tym roku doświadczyliśmy wyjątkowej sytuacji lockdownu, kiedy nasze życie w znacznym stopniu zostało na długo ograniczone do mieszkań. Dzięki temu pojawiła się dyskusja o tym, jak ważna jest dla nas przestrzeń publiczna, otwarta, naturalna; miejsca, gdzie możemy spotykać innych ludzi albo przeciwnie – odosobnić się. Jest to dobra okazja, aby zastanowić się, jakie są to miejsca? Za czym tęskniliśmy podczas lockdownu, gdzie z przyjemnością wróciliśmy po jego zakończeniu?

Dorota Seweryn-Puchalska. Bitwa na głosy z Kazimierzem w tle.

środa, 14 październik 2020 05:30 pm

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS organizuje XII edycję otwartych wykładów z historii sztuki. pt. "Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta".

Zapraszamy na wykład Doroty Seweryn-Puchalskiej pt. "Bitwa na głosy z Kazimierzem w tle. Czyli jak wielogłos krytyki artystycznej ukształtował przestrzeń artystyczną Kazimierza Dolnego."